Авто на європейських номерах – законно?

  • 17:30
  • 02 Июня 2017
  • , 632
Авто на європейських номерах – законно?

В Україні майже 1,5 млн авто на іноземній реєстрації, але користуються ними не іноземці. Українці обходять законодавство, тому що податкова та митна політики надто жорсткі. Набагато дешевше не сплачувати кошти за розмитнення авто та їздити з іноземною реєстрацією.

Чи буде введена плата за єврономери?

Власників автомобілів з іноземною реєстрацією серйозно занепокоїв законопроект №4932, який «підібрався» досить близько до сесійної зали Верховної Ради. Згідно цього проекту, пропонується, що всі хто користуються автомобілями з іноземною реєстрацією на території України, навіть якщо це мешканці інших країн, мають сплачувати по два євро на день за машину. Українці вдже висловлюють своє неволення цим законопроектом.

Андрій Щербина: «Чому б нашим депутатам не перейняти європейський досвід спрощення життя простому громадянину замість того, щоб переймати досвід обкладення новими податками»

Заборонити ввозити авто іноземцям Україна не може, адже такий крок порушуватиме міжнародні договори.

Для того, щоб обійти закон, громадяни України використовують кілька способів.

Деякі користуються послугами іноземних юридичних осіб або просять знайомих нерезидентів ввезти на територію України авто з іноземною реєстрацією. Також допомогти можуть резиденти в режимі транзиту.

Для цього нерезидентів не потрібно розмитнювати авто, а митниця та правоохоронці не контролюють перебування транспортного засобу в Україні.

Є ряд розмов про можливе повне скасування розмитнення авто в Україні в 2017 році. Перші кроки щодо скасування розмитнення транспортних засобів були зроблені ще 7 років тому, коли громадяни України підписали електронну петицію, яка була розглянута Президентом. Однак, реакція голови держави була негативна. Попри це, позитивні зрушення все-таки відбулись. Уряд пішов на зустріч та знизив акцизи, скасував спеціальне мето, спрощуючи процедуру розмитнення транспортних засобів при їх ввезені в УкраїПроте, чекати повного скасування податків при розмитненні ТЗ не слід. Більше того, не варто чекати, що урядом будуть зроблені чергові кроки щодо спрощення процедури розмитнення. Можливо, будуть прийняти певні поправки щодо існуючих законів, що стосуються автомобільного транспорту.

Олег Назаренко: «Я не хочу в Україні, в буквальному сенсі слова, європейського розмитнення»

За словами одного за наших гостей, умови розмитнення в Україні вигідніші, ніж в Європі.

У чому вигода? В чому законність або незаконність експлуатування автомобілів на європейських номерах?

Усі ці та інші нюанси дивіться в програмі #ПРОЕКТЯНКОВСЬКОГО з гостями у студії: співзасновником ГО «АвтоЄвроСила» Андрієм Щербиною та генеральним директором ВААІД Олегом Назаренком.