Бізнес та мова Росії – загроза?

  • 17:23
  • 31 Марта 2017
  • , 416
Бізнес та мова Росії – загроза?

Санкції строком на один рік будуть застосовані до Публічного акціонерного товариства «Сбербанк», до ПАТ «VSA банк», ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», ВТБ банк і БМ банк. Йдеться про виведення грошей з економічної України.

Валерія Гонтарева постійно говорила, що афельовані банки — це насправді українські інституції, які зареєстровані в Україні, сплачують податки, і фактично нічим не відрізняються від українських банків. А зараз прийнято рішення щодо певних обмежень по відношенню до українських «доньок» російських банків. Чому це сталося саме зараз? Які пояснення були правдиві, а які — маніпуляція?

Яка небезпека того, що Росія матиме свій бізнес на території України?

«Любые экономические отношения с Украиной Россия использует, как инструмент влияния или же інструмент войны, если это не обходимо. Элементы экономической войны – это часть любой войны» — пояснює Юрій Смєлянський, – «Банковский сегмент, как часть целой економической системы страны – это очень серьезный ресурс, который можно использовать в любой момент против страны, против которой ведется агрессия».

Окрім цього, багато хто вважає, що ще одним таким важелем є мова.

Чимало українців підтримують україномовні квоти на радіо та телебаченні. Та й взагалі висловлюють свою позицію ще більш жорстко – зробити ці квоти стовідсотковими, не вивчати російську у школах, тощо.

«Поширення «руського мира» та російських цінностей, так чи інакше, пов’язано із виростанням мови для цього поширення» — зазначає депутат ВР Микола Княжицький, але зазначає, що це не є основною причиною того, що були окуповані території України, де російська користується більшим попитом, ніж українська, – «якщо ми хочемо розвивати суверенну державу, ми повинні розвивати свою мову, не забороняючи будь-яку іноземну, в тому числі і російську».

Як все таки російський бізнес та російська мова впливають на ситуацію в Україні та до чого це може призвести?

Дивіться другу частину програми #ПРОЕКТЯНКОВСЬКОГО з нашими гостями: Юрієм Смєлянським (експерт фонду «Майдан закордонних справ») та Миколою Княжицьким (Народний депутат ВРУ). Дізнавайтесь подробиці першими.