Перевибори на старті?

  • 17:31
  • 21 Апреля 2017
  • , 522
Перевибори на старті?

Напружений стан в українському суспільстві сприяє поширенню ідей чергового переформатування виконавчої влади та законотворців. Періодично лунають заклики до відставки уряду чи дострокових виборів до українського парламенту. Наразі зупиняючи увагу на ситуації з можливістю дострокового закінчення каденції Верховної Ради, слід зазначити, що вона виглядає малопрогнозованою.

Кількість фракцій, які стабільно координують свою роботу і фактично сформували нову парламентську  більшість, звелась до двох («БПП» та «Народний фронт»), і якщо перші не зацікавлені в будь-яких змінах через можливу втрату концентрації влади в руках команди Президента П. Порошенка, то другі через низькі рейтинги фактично не мають шансів потрапити до ВР у разі дострокових виборів, тому виступають проти них.

Інші парламентські фракції перебувають у ситуативній (Радикальна партія, «Самопоміч» «Батьківщина» «Відродження») чи постійній (як «Опозиційний блок») – опозиції.

Що стосується бажання громадян України, то їх прихильне ставлення до перевиборів з кожним роком прогресує. Про це у стідії #ПРОЕКТЯНКОВСЬКОГО заявив депутат Верховної Ради Юрій Левченко: «Якщо ми подивимося в плані тенденції, то два роки тому значно менше людей хотіли перевибори до Верховної Ради»

А от Василь Гацько (представник політичної партії «ДемАльянс», яка наразі не входить у Парламент) зазначив, що до позачергових виборів українці ставляться доволі обережно: «Люди бояться, що дострокові парламентські вибори можуть призвести до того самого або гіршого результату»

При цьому представник ще однієї позапарламентської партії «УКРОП» Олександр Меланченко висловив свою думку не лише про парламентські перевибори. Він прогнозує ще й позачергові вибори кандидатів у президентське крісло.

Чим закінчилась ця розмова, дивіться у першій частині програми #ПРОЕКТЯНКОВСЬКОГО на Чорноморці!