Заборгувати боржнику: хто заплатить перший?

  • 15:03
  • 26 Июня 2017
  • , 246
Заборгувати боржнику: хто заплатить перший?

Альона Бабак: «На кінець травня цього року всі кошти державного бюджету, передбачені для виплати субсидій, вичерпано. 47 млрд відводилося цього року на пільги та субсидії на житлово-комунальні послуги. З них держава заборгувала 35 млрд.»

Загалом, борг держави перед киянами становить 3,8 млрд гривень, тоді як самі кияни винні державі – 3,5 млрд. За словами нашого гостя, депутата Київради, столичний орган влади пропонував Кабінету міністрів вирішити це питання за допомогою взаємозаліку боргів, проте ця пропозиція не була прийнята виконавчим органом, мовляв, спочатку нехай платять кияни, а держава уже потім якось розрахується.

Володимир Бондаренко: «Кияни не доплатили за різні види послуг. Але ж і киянам держава не доплатила, зокрема, приблизно 2,2 млрд не доплачено тим, хто має отримувати субсидії, і 1,6 млрд – це інші борги держави перед киянами».

Де-факто цього року держава виділила для виплати субсидій і пільг ЖКГ 12 млрд. Наразі до ВР подано законопроект, який передбачає зміни до бюджету-2017 та збільшення цьогорічних пільгових витрат держави ще на 14,1 млрд. Та чи буде достатньо цих коштів, аби нарешті припинити війни між державою, комунальними підприємствами та громадянами?

І врешті: коли з’явиться гаряча вода?

Відповіді шукали у програмі #ПРОЕКТЯНКОВСЬКОГО із Олександром Янковським та гостями у студії: головою комісії Київради з питань ЖКГ та ПЕК Володимиром Бондаренком та народним депутатом України Альоною Бабак.