Ірина Верігіна: Як живуть сєверодонецькі судді?

  • 18:08
  • 15 Марта 2017
  • , 54
Ірина Верігіна: Як живуть сєверодонецькі судді?

Деякі люди в мантіях цинічно зловживають службовим становищем, накопичуючи величезні багатства. Вони не бояться ні закону, ні людського осуду, ні кари небесної. Кажуть, що судді в нас бідні. А як же палаци, квартири в Іспанії та десятки тисяч доларів на рахунках? Про розкішне життя суддів, зокрема в Сєверодонецьку, поговоримо з співзасновником Всеукраїнського громадського руху «Сила права» Іриною Верігіною.

— Як стверджують деякі правники, з 1 січня 2017 року українці менше звертатимуться до суду, бо згідно з законом України від 6 грудня 2016 року зросли ставки судового збору. Тепер позовна заява до суду немайнового характеру коштуватиме 640 гривень для громадянина України і 1600 гривень для юридичних чи фізичних осіб підприємців. Чи варто було піднімати ці ставки?

— Якщо пенсіонер отримує пенсію 1100 гривень, то він ніколи не звернеться до суду з таким збором. Ми створили рух «Сила права» і також стикнулися з цим збором. Цей збір – непомірний. У ВРУ вже є законопроект, який має звільнити переселенців від судового збору.

— Не буде спекуляцій з приводу того, що переселенцям даються преференції?

— Це стосуватиметься переселенців, які звертатимуться за моральним і матеріальним відшкодуванням збитків до країни-агресора РФ. Саме ці переселенці звільнятимуться від судового збору.

— Підвищення збору обмежує права українців? Влада зробила це навмисно?

— Я вважаю, що це було зроблено навмисно або судову реформу розробляли не фахівці. І це стосується не тільки реформи. Я б може і не заглянула в декларацію сєверодонецьких суддів, якби вони виносили правомірні рішення. Якби ці судді розглядали справи переселенців і розуміли, що люди втратили все через російську агресію і окупацію нашій території. Але людина, у якої є квартири, статки, земля, ніколи не зрозуміє проблеми ВПО. Я б хотіла сказати за суддю Дениса Бароніна – це молодий суддя, призначений ще за часи Януковича в жовтні 2013 року. Є інформація, що бізнес його батька пов’язан з бізнесом Добкіна. Проблеми переселенців не цікавлять Бароніна. Але на Луганщині є суди, які визнають Росію країною-агресором і борються разом з нашим рухом «Сила права», наприклад, Сватівський та Старобільський суди.

Подробиці дивиться у програмі «Что происходит?» на Чорноморській ТРК.