Наталья Воронкова: "Я не хочу брехати на блокпості, що я не волонтер"

  • 16:05
  • 20 Марта 2017
  • , 24
Наталья Воронкова: "Я не хочу брехати на блокпості, що я не волонтер"

Українські силовики не пропускають волонтерів у зону бойових дій на Донбасі. Автомобілі з гуманітарною допомогою не пускають далі Слов’янська та Краматорська. Волонтери зауважують, що за три роки вперше зіткнулися з подібною проблемою і тепер намагаються прориватися через інші блокпости. З чим пов’язані такі обмеження, спробуємо з’ясувати з волонтером Наталією Воронковою.

— Як силовики пояснюють свої дії?

— Дуже багато пояснюють наказами, але ніхто жодного наказу не бачив. Наказ ніде не був опублікований, була тільки заява прес-служби штабу АТО, де зазначено, що будуть посилені заходи безпеки. Але «посилення безпеки» і «не пускати» — це різні речі. Між бійцями і волонтерами ходять різні чутки, чому це відбувається. Одна з версій, яку ми розглядаємо, щоб неможливо було провезти допомогу саме блокадникам Донбасу. Другий варіант – існує вірогідність заходження диверсійно-розвідувальних груп зі сторони противника, тому вживають посилені міри безпеки. Це виклик для волонтерів, який може підняти бунт серед волонтерів.

— За всі роки війні були такі перешкоди для волонтерів?

— Були перешкоди, всі вони відносяться до прислів’я: «Заставь дурака Богу молиться, он лоб расшибет». У нас діє закон України про пересування нас як громадян цієї країни, а це є територія України. Всі волонтери можуть обійти те, що відбувається зараз на блокпостах.

— Це звичайна бюрократія?

— Я хлопцям кажу, що є дуже простий спосіб дізнатися, які волонтери тут їздять. Волонтерів залишилося дуже мало – не більше 100 машин їздять у зону АТО. Йдемо в магазин та купуємо зошит на 12 аркушів і записуємо, вже за місяць будемо знати всіх волонтерів. Потім можна звіритися з військовою частиною, чи дійсно вони доїхали та яку допомогу привезли.

— Зараз вже не з’являються нові волонтерські організації?

— Тільки аферисти. Але вони не їздять до зони АТО, тому що треба мати сміливість, щоб туди поїхати.

Подробиці дивіться у програмі «Чтопроисходит?» на Чорноморській ТРК.