Олег Березюк: Суд в Гаазі: Україна проти Росії

  • 14:59
  • 13 Марта 2017
  • , 20
Олег Березюк: Суд в Гаазі: Україна проти Росії

Керівництво Росії постійно заперечує звинувачення у причетності до конфлікту на Донбасі. При цьому наші агресивні сусіди запевняють, що визнають рішення міжнародного суду ООН. Про перспективи цього судового розгляду у міжнародному суді ООН в Гаазі, який на думку експертів може мати наслідки для усього пострадянського простору, в бесіді з адвокатом Олегом Березюком.

— У Міжнародному суді Київ звинувачує Москву у підтримці тероризму на сході України. Наша країна просить суд вжити термінових заходів, щоб змусити Росію припинити фінансування сепаратистів, поставки їм зброї і людських ресурсів. Україна також звинувачує Росію у дискримінації меншин в анексованому Криму, передусім кримських татар. Яке буде рішення суду? Чи знову висловлять «глибоке занепокоєння» справами в Україні?

— Для нас немає значення, яким буде рішення Гаазького суду. Справа в тому, що у міжнародному праві немає механізмів примушування виконання рішення суду. Яке б рішення суд не постановив, якщо Росія його добровільно не визнає, то рішення не буде виконане. Тому у мене виникає питання: навіщо взагалі було організовувати цей судовий процес? Коли ми дивимося на саму суть позиву, то ми відволікаємо увагу на менш значні проблеми. Ми маємо ставити питання про збройну агресію Росії проти України, а не про дискримінацію окремих людей.

— Можливо, це буде ще один доказ того, що Росія – це країна-агресор?

— Які ще докази потрібні світу, коли всі знають, що Крим анексований. За всіма нормами міжнародного права РФ є агресором і має нести за це відповідальність. Ніяке рішення суду проблеми не вирішить. Проблему можна вирішити тільки через рішення Радбезу ООН.

— Але ніхто не наважується йти проти Росії.

— Не наважуються по одній причині – Росія є ядерною державою.  Ми сподіваємося, що за нас хтось заступиться – суд, Євросоюз, США і так далі. Але нам потрібно зрозуміти, що поки ми самі за себе не заступимося, за нас ніхто не заступатиметься.

— Може нам самим треба повертати ядерний статус?

— На сьогодні Україна є супер-ядерною державою. У нас немає наступальної ядерної зброї, але в нас є досить серйозний пасивний захист – 7 ядерних об’єктів на території України. Якщо почнеться повномасштабний наступ із застосуванням танків та авіації, то настане «Армагеддон» для всього світу. Один Чорнобиль чого вартий! Тому наш північний напрямок ніхто не атакує. Путін на це не піде.

Подробиці дивиться у програмі «Что происходит?» на Чорноморській ТРК.