Світовий ефект Майдану

  • 20:02
  • 16 Марта 2017
  • , 18
Світовий ефект Майдану

Феномен Майдану. З нього в Україні почалося нове століття. Яким воно буде для українців? Чи знайде Україна свою «національну ідею», чи виконає свою місію і чи займе в світі місце, гідне її народу? Як революції України вплинули на політичну ситуацію в світі й чи спроможна Україна стати взірцем для наслідування у побудові демократичного суспільства?

У студії програми «Експертна думка» — політолог Наталія Білоус. Ведучий – Андрій Плахотнюк.

На думку пані Наталії, преш за все, треба розібратися з поняттям «революція». Теоретично це зміни в політичній системі, які охоплюють різні сфери людського життя.

«Те, що ми в Україні називаємо «Помаранчевою революцією» і Революцією Гідності – це не до кінця завершені етапи. Тому що якихось якісних змін не відбулося: перестановка кадрів, перефарбування. А суть залишилася та сама. Інколи, спілкуючись з людьми, виникає таке враження, що стало гірше, ніж було до того. Тому треба розуміти: ці революції — щось позитивне чи швидкий шлях проходження конкретних людей до влади на крові своїх співгромадян?».

В чому проблема, що плодами революції користуються не ті, хто мав би?

По-перше, до влади не пускають людей, які безпосередньо є людьми з народу, які можуть щось змінити. По-друге, люди мають бути більш пильні на виборах і відстежувати кожного кандидата. По-третє, головною проблемою всіх майданів є те, що люди, які хочуть побачити змін в політиці, допускають, на жаль, корупціонерів.

Аби голос народу був почутий, маємо ставити чіткі терміни, завдання для тих же політиків, вважає політолог. «Якщо протягом 100 днів не впорався, то йди. А в нас бігають з однієї посади на іншу», — радить Наталія Білоус.

«Майдан показав, що люди це не просто сіра маса, яка йде голосувати за певного кандидата, а що це громадяни, які мають свою точку зору і у будь який момент можуть скинути будь яку нелегітимну владу. Також українці показали, що це приклад демократичної держави, де свобода слова існує».

Чи можливий той же Майдан в Молдові, у Вірменії або в інших країнах? Чи є передвісники нового Майдану в Україні? – далеко не всі питання, які обговорювались у студії. Дивіться запис програми на нашому YouTube каналі.