Тарас Загородній: Справа Насірова – суцільна маніпуляція?

  • 14:04
  • 10 Марта 2017
  • , 59
Тарас Загородній: Справа Насірова – суцільна маніпуляція?

«Вор должен сидеть в тюрьме» — усі ми пам’ятаємо цю відому фразу головного героя з фільму «Место встречи изменить нельзя» Глєба Жеглова.  Схоже, частина українських політиків  та експертів вважають, що саме за такою схемою треба діяти стосовно нещодавно затриманого голови Державної фіскальної служби Романа Насірова. Його підозрюють у зловживанні службовим становищем, що завдало збитків державі на два мільярди гривень. Що ж таке справа Насірова – боротьба з корупцією чи суцільна маніпуляція? Розібратися у цьому питанні допоможе політичний експерт Тарас Загородній.

— Багатьом українцям слід розуміти, що демократія – це процедура і закон. Якщо в даному випадку буде багато процедурних порушень стосовно розслідування справи Насірова, то, по-перше, ця справа розвалиться ще до суду, по-друге, Насіров подасть до Європейського суду з прав людини і через процедурні порушення скасує вирок або буде вимагати компенсацію від України, якщо вирок дійсно буде.

— Чому тоді Насіров так себе поводить, а саме , якщо справа може розвалитися?

— Я не бачу там складу злочину і особистого мотиву. Якби його взяли на хабарі, тоді інша справа. У даному випадку те, що йому інкримінують, записано в законодавстві, таке запровадження податкових відстрочок припускається.

— Навіщо ж Насірову влаштовувати «цирк» із втратою свідомості, симуляцією «інфаркту»?

— Для того, щоб було якомога більше процедурних порушень. Наприклад, йому зачитували підозру у нічний час, а в законодавстві заборонено проведення слідчих дій з 22.00 до 6.00. До того ж він начебто втратив свідомість, а слідчі не провели з цього приводу обслідування. Тепер адвокати будуть казати, що він втратив свідомість і йому невідомо, що йому зачитували.

— Тобто це такий хитрий хід?

— Цим повинні володіти детективи НАБУ, які повинні знати всі процедурні питання і розуміти, що вони мають справу з купою адвокатів, які часто знають законодавство краще за них. Я не розумію, що заважало викликати Насірова повісткою и вручити підозру в робочій день? А якщо втече, то треба подавати в Інтерпол.

Подробиці дивиться у програмі «Что происходит?» на Чорноморській ТРК.