Віра Губанова: Скільки насправді ВПО в Україні?

  • 17:26
  • 15 Марта 2017
  • , 22
Віра Губанова: Скільки насправді ВПО в Україні?

Окупація Криму та події на сході України призвели до значного переміщення громадян у середині нашої держави. На даний час Міністерство соціальної політики зареєструвало більше ніж півтора мільйона переселенців з Донбасу та Криму. Їх кількість продовжує зростати. Незважаючи на допомогу міжнародної спільноти та гуманітарних організацій, інтеграція внутрішньо переміщених осіб (ВПО) зіштовхується з проблемами, які повною мірою не врегульовані. Чому так? Про це говоритимемо в програмі «Что происходит?» з Вірою Губановою, головою ГО «Територія-Новий Схід».

— За вашими даними, скільки ВПО сьогодні в Україні?

— Офіційну статистику можна помножити на два, тому що дуже багато людей не отримують цю соціальну допомогу – 442 гривні.

— Яка причина? Люди не реєструються за власним бажанням, чи влада ставить палиці у колеса?

— Дуже багато умов для отримання цих коштів. Перша умова для працездатної категорії – це офіційне працевлаштування. У зв’язку з підвищенням мінімальної зарплатні йде офіційне скорочення кадрів, економіка зайшла повністю в тінь. Ми досі не знаємо, чи працює наш єдиний реєстр по ВПО. Восени в тестовому режимі він працював, а зараз не зрозуміло – працює він чи ні. Якщо б цей реєстр працював, ми б могли зрозуміти, скільки і яку допомогу хто отримує і які потреби є на сьогодні.

— Як Ви рахуєте кількість переміщених осіб?

— На своєму прикладі. У нас сім’я з чотирьох чоловік, жоден з нас не отримує допомоги.

— Правильно я розумію, що постійно вводяться нові довідки і правила для ВПО? Це, мабуть, заважає?

— Звісно, це тримає людину у стресовому стані постійно. Ті, хто їх отримують, обов’язково повинні чекати, поки до них прийдуть додому, а якщо не застали вдома, то позбавляють соціальної допомоги.

Подробиці дивиться у програмі «Что происходит?» на Чорноморській ТРК.